Mətbuat şərhi 28 noyabr 2018
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Koreya Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Kim Tonq-opu qəbul etdi.
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərin hazırkı durumunu yüksək qiymətləndirdilər və ticarət dövriyyəsinin həcminin artırılmasının vacibliyini qeyd etdilər. Bu xüsusda, Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Koreya Respublikası Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın iclasının tezliklə keçirilməsinin vacibliyi vurğulandı.
Azərbaycan və Koreya arasında yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfər mübadiləsinin həyata keçirildiyini vurğulayan tərəflər bu istiqamətdə əməkdaşlığın davam etdirilməsinin vacibliyini ifadə etdilər.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən mühüm infrastruktur layihələr haqqında məlumat verərək Koreya tərəfinin də bu imkanlardan faydalana biləcəyini bildirdi.
Səfir Kim Tonq-op etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Koreyanın yeni təyin olunmuş səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

28 November 2018 04:20
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of Korea to the Republic of Azerbaijan Kim Tong-op.
At the meeting the sides highly appreciated the current level of bilateral relations between the two countries and noted the importance of increasing the volume of trade turnover. To this end, the importance of earliest holding the Joint Commission between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Korea on the economic cooperation was emphasized.
Stressing the mutual exchange of high level visits between Azerbaijan and Korea, the sides underlined the importance of further cooperation in this direction.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov informed the Ambassador about the major infrastructure projects realized with the initiative of Azerbaijan and reiterated that the Korean side might also benefit from these opportunities.