No:305/19, Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi Slovakiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkilini qəbul etdi
02 oktyabr 2019 03:37
XİN-in Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi, səfir Pərvin Mirzəzadə Slovakiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkili Elçin Qasımovu qəbul edib. Görüşdə Elçin Qasımovu Slovakiyanın Xarici və Avropa İşləri üzrə Nazirliyi tərəfindən ünvanlanmış notanı Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Notada verilmiş məlumata əsasən, 2019-cu ilin 1 oktyabr tarixindən etibarən Slovakiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasında Səfirliyi fəaliyyətə başlayır.
Səfir Pərvin Mirzəzadə Slovakiyanın Azərbaycanda səfirliyinin açılmasının iki ölkə arasında əməkdaşlığın və dostluğun daha da genişləndirilməsi və irəlilədilməsinə təkan verəcəyini bildirib.

No:305/19, Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs received the newly appointed Chargé d'affaires of the Slovak Republic to the Republic of Azerbaijan
02 October 2019 03:37
Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan received the newly appointed Chargé d'affaires of the Slovak Republic, Elćin Gasymov to the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, Elćin Gasymov presented the Note Verbal of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic to Ambassador Parvin Mirzazade.
According to the Note Verbal from October 1, 2019 the Embassy of the Slovak Republic to the Republic of Azerbaijan has started functioning.
Ambassador P.Mirzazade said that the opening of the Embassy of Slovak Republic in Azerbaijan will give impetus to further expansion and promotion of cooperation and friendship between the two countries.