No:303/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avstriya Respublikasının yeni təyin olunmuş səfirini qəbul edib
09 noyabr 2018 08:58
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avstriya Respublikasının ölkəmizə yeni təyin olunan səfiri Bernd Aleksandr Bayerli qəbul etdi.
Tərəflər iki ölkə arasında əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf perspektivlərini müzakirə etdilər, bu xüsusda iqtisadi, nəqliyyat, energetika, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə qarşılıqlı faydalı münasibətlərin dərinləşdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd etdilər.
İki ölkə arasında yüksək səviyyəli səfərlərin həyata keçirilməsinin ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişafına töhfə verdiyi vurğulandı.

No:303/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of Austria
09 November 2018 08:58
Minister Elmar Mamadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of Austria Bernd Alexander Bayerl.
The sides discussed the development prospects of cooperation between the two states and emphasized in this regard the necessity of deepening mutually beneficial relations in economic, transport, energy, agriculture and etc. fields.
It was underlined that high level visits between the two states will contribute to further development of bilateral relations.