No:301/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İtaliyada keçirilən ATƏT-in Aralıq Dənizi Konfransı çərçivəsində Siciliyanın Palermo şəhərinin meri Leoluka Orlando ilə görüşüb
Görüşdə L.Orlando vaxtikən İtaliya Parlamentinin üzvü qismində Azərbaycana səfəri, səfər çərçivəsində keçirilmiş yüksək səviyyəli məhsuldar görüşləri və Azərbaycan haqqında xoş xatirələrini məmnunluqla qeyd etdi.
Görüşdə Palermo ilə ölkəmizin bölgələri arasında əlaqələrin inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıldı. Regionalararası əməkdaşlıq çərçivəsində turizm, kənd-təsərrüfatı, mədəniyyət, şəhər idarəçiliyi üzrə təcrübə mübadiləsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq üçün böyük imkanların olduğu qeyd olundu.
Nazir Elmar Məmmədyarov İtaliyanın Azərbaycanın Avropa İttifaqında ən mühüm tərəfdaşlarından olduğunu, bütün sahələrdə ikitərəfli əlaqələrin dinamik şəkildə inkişaf etdiyini qeyd edərək, ölkələrimizin regionları arasında da əməkdaşlığın təşviq edilməsinin vacibliyini vurğuladı.

Press release 25 October 2017 04:42
No:301/17, Minister of foreign affairs Elmar Mammadyarov met with Leoluca Orlando, Mayor of Palermo city of Sicilia within the framework of OSCE Mediterranean Conference
25 October 2017 04:42
At the meeting L.Orlando recalled his visit to Azerbaijan in the previous capacity as a member of Italian Parliament, high level productive meetings held within the visit and his pleasant memories about Azerbaijan.
The sides exchanged views on the development of relations between Palermo and the regions of Azerbaijan. It was noted that in the framework of inter-regional cooperation there are broad opportunities for cooperation in tourism, agro business, culture, urban governance and other areas of mutual interest.
Minister Elmar Mammadyarov while stressing the importance of cooperation among the regions of Azerbaijan and Italy noted that Italy is one of the most important partners of Azerbaijan in the European Union and bilateral relations are developing dynamically in all spheres between the two countries.