Mətbuat şərhi 08 noyabr 2018 07:07
No:300/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaarı qəbul etdi
08 noyabr 2018 07:07
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa İttifaqının (Aİ) Cənubi Qafqaz və Gürcüstandakı böhran üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaarı qəbul etdi.
Aİ-nin xüsusi nümayəndəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qəbul olunduğunu və çox faydalı fikir mübadiləsinin aparıldığını qeyd etdi.
Tərəflər Azərbaycan-Avropa İttifaqı tərəfdaşlıq münasibətləri ətrafında, o cümlədən ölkəmizlə Avropa İttifaqı arasında ikitərəfli münasibətlərin hüquqi əsasını təşkil edəcək yeni Saziş üzrə davam edən danışıqlar barədə fikir mübadiləsi apardılar.
Görüşdə, həmçinin Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə danışıqlar prosesi, Aİ tərəfindən həyata keçirilən etimad quruculuğu layihələri üzrə fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 08 November 2018 07:07
No:300/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov recieved the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar
08 November 2018 07:07
EU special representative noted with satisfaction his meeting with H.E Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan and said that very fruitful discussions took place at the meeting.
The sides exchanged views on partnership relations between Azerbaijan and the European Union, as well as the ongoing negotiations on a new Agreement, which will constitute the legal basis of the relations between the sides.
Exchange of views was held on the negotiation process of the settlement of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict and the confidence building projects supported by the EU.