No:297/25, Azərbaycan Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AİDA) tərəfindən Keniyanın Gənclərin Liderlik və İnnovasiya Mərkəzinə humanitar yardım layihəsinə dair mətbuat məlumatı
06 iyul 2025 12:40
Xarici İşlər Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AİDA) Keniyada Gənclərin Liderliyi və İnnovasiya Mərkəzinin yaradılması layihəsinə qoşulub. Mərkəz paytaxt Nayrobi şəhərində fəaliyyət göstərəcək.
Layihə gənclərin bacarıqlarının və cəmiyyətdə rolunun artırılması, liderlik qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsi, uğurlu karyera qurmaları üçün səyləri gücləndirmək məqsədi daşıyır.
İyulun 4-də Mərkəzin təqdimat mərasimi keçirilib. AİDA-nın layihənin maddi-texniki təminatı üçün ayırdığı, iki mərhələdə sərf ediləcək toplam 34 min ABŞ dolları məbləğində maliyyə yardımı Azərbaycanın Keniyadakı səfiri Sultan Hacıyev tərəfindən Mərkəzə təqdim olunub.
Mərasimdə AİDA ilə Keniya Xüsusi Təlim-Tədris İnstitutu və digər layihə tərəfdaşları arasında niyyət sənədi imzalanıb.
Çıxış edənlər bu humanitar layihədə AİDA-nın iştirakını Azərbaycan və Keniya arasında dinamik inkişaf edən münasibətlərin tərkib hissəsi olaraq qiymətləndirib.

No:297/25, Press release on AIDA’s humanitarian assistance project to the Youth Leadership and Innovation Center in Kenya
06 July 2025 12:40
The Azerbaijan International Development Agency (AIDA), operating under the Ministry of Foreign Affairs, has joined the project to establish a Youth Leadership and Innovation Center in Kenya. The Center will operate in the capital city of Nairobi.
The project aims to enhance youth skills and their role in society, develop leadership capacities, and strengthen efforts to support successful career building.
On 4 July, the presentation ceremony of the Center was held. The financial assistance allocated by AIDA for the material and technical support of the project, amounting to a total of 34,000 US dollars to be disbursed in two phases, was presented to the Center by Azerbaijan’s Ambassador to Kenya, Sultan Hajiyev.
During the ceremony, a memorandum of understanding was signed between AIDA, the Kenya Special Training Institute, and other project partners.
Speakers at the event assessed AIDA’s participation in this humanitarian project as part of the dynamically developing relations between Azerbaijan and Kenya.