No:297/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Kolumbiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyinin müvəqqəti işlər vəkili Marta Ines Qalinda Penyanı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüşdə Azərbaycan və Kolumbiya arasında mövcud olan ikitərəfli münasibətlər, o cümlədən siyasi, iqtisadi və mədəni sahələrdə əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olundu, eyni zamanda münasibətlərin daha da inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğu vurğulandı. İki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsində yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti qeyd olundu.
Marta Ines Qalinda Penya diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Kolumbiya arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfələrinə görə Marta Ines Qalinda Penyaya təşəkkürünü ifadə etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

No:297/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Marta Inés Galindo Peña, Charge d’Affaires of the Embassy of the Republic of Colombia to the Republic of Azerbaijan upon termination of her diplomatic term
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the existing bilateral relations, including in political, economic and cultural fields, at the same time underlined the great potential for further development of bilateral ties. The importance of high level mutual visits in development of relations between the two states was mentioned.
Marta Inés Galindo Peña expressed her gratitude for the support to fulfill her diplomatic activities in Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciation to Marta Inés Galindo Peña for her contributions to deepen the relations between Azerbaijan and Colombia and wished her every success in her future endeavors.