No:295/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Çilinin Xarici İşlər naziri Teodor Ribera ilə görüşüb
Görüşdə, Nazirlər iki ölkə arasında müxtəlif səviyyələrdə təmasların genişləndirilməsi və siyasi dialoqun davamlı şəkildə aparılması məqsədilə yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin intensivləşdirilməsinin əhəmiyyətini vurğuladılar.
Qoşulmama Hərəkatının qarşıdan gələn Bakı Zirvə görüşündə iştirak, yüksək səviyyəli tədbirə hazırlıq işləri, eləcə də Azərbaycanın Hərəkatda sədrlik prioritetləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazirlər ikitərəfli əlaqələrin inkişafı perspektivləri, xüsusilə də iqtisadi sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarını müzakirə etdilər, habelə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd etdilər.
Həmçinin beynəlxalq gündəlikdəki aktual məsələlər, o cümlədən müvafiq olaraq regionlardakı vəziyyət baradə fikir mübadiləsi aparıldı.

No:295/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Teodoro Ribera, the Minister of Foreign Affairs of Chile within the framework of 74th Session of the UN General Assembly
At the meeting, the sides underlined the importance of intensifying high-level reciprocal visits between the two countries for the expansion of contacts at various levels and holding political dialogue on a regular basis.
The participation at the upcoming Baku Summit of the Non-Aligned Movement, preparatory works to this high-level gathering, as well as the chairmanship priorities of Azerbaijan in the Movement were discussed.
The Ministers had an exchange on the development perspectives of bilateral relations, especially the possibilities of furthering cooperation in the economic field, also noted the importance of developing cooperation between the countries within international organizations.
The sides also exchanged their views on the current issues of international agenda, as well as the situations in the relevant regions.