No:292/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT BA-nın 74-cü sessiyası çərçivəsində Ərəb Dövlətləri Liqasının (ƏDL) Baş katibi Əhməd Abul Qeyt ilə görüşüb
Görüşdə Azərbaycan və Ərəb Dövlətləri Liqası arasında mövcud əməkdaşlığın hazırki səviyyəsindən məmnunluq ifadə edildi və əməkdaşlığın bir çox sahələrdə daha da dərinləşməsi üçün birgə səylərin intensivləşdirilməsinin vacibliyi vurğulandı.
Tərəflər Qoşulmama Hərəkatının qarşıdan gələn Bakı Sammiti və Azərbaycanın Hərəkatda sədrliyi məsələlərini müzakirə etdilər.
Görüş əsnasında, həmçinin regional təhlükəsizlik gündəliyində duran bir sıra məsələlər, o cümlədən qarşılıqlı maraq doğuran digər mövzular ətrafında müzakirələr aparıldı.

Press release 27 September 2019 20:14
No:292/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Ahmed Aboul Gheit, the Secretary General of the League of Arab States within the framework of 74th Session of the UN GA
27 September 2019 20:14
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the current level of cooperation between Azerbaijan and the Arab League and underlined the importance of intensification of joint efforts to further deepen the cooperation in various spheres.
The sides discussed the upcoming Baku Summit of the Non-Aligned Movement and the Azerbaijani chairmanship in the Movement.
At the meeting, a wide range of issues of regional security agenda, as well as the other issues of mutual interest were discussed.