No:292/18, Nazir Elmar Məmmədyarov Koreya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı Səfiri Kim Çanq Gyunu diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Nazir Elmar Məmmədyarov Koreya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı Səfiri Kim Çanq Gyunu diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Tərəflər görüşdə Azərbaycan və Koreya Respublikası arasında siyasi, iqtisadi, ticarət və digər sahələrdə əlaqələrin inkişafından məmnunluqla danışıb və bu əməkdaşlığın gələcəkdə daha da inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Səfir Kim Çanq Gyu diplomatik fəaliyyəti müddətində Azərbaycan tərəfindən ona göstərilən dəstəyi xüsusilə vurğuladı və bu xüsusda öz təşəkkürünü ifadə etdi.

No:292/18, Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of the Republic of Korea Kim Chang Gyu to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term
03 November 2018 02:27
Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of the Republic of Korea Kim Chang Gyu to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term.
At the meeting the sides expressed their satisfaction over the development of political, economic and trade relations between the two countries and underlined the importance of further development of cooperation in the future.
Ambassador Kim Chang Gyu especially noted the support rendered to him by the Azerbaijani side for fulfillment of his diplomatic activities and expressed his gratitude in this regard.