No:291/19, BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Belarus Respublikasının Xarici İşlər naziri Vladimir Makei ilə görüşüb
Nazirlər Azərbaycan və Belarus arasında ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyəti, mövcud əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər bu ilin 25-26 oktyabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək Qoşulmama Hərəkatının Zirvə görüşü və bu xüsusda həyata keçirilən hazırlıq tədbirləri, Azərbaycanın qarşıdan gələn üç il ərzində Hərəkata sədrliyi məsələlərini müzakirə etdilər.
Tərəflər, həmçinin Avropa İttifaqının Şərq Tərəfdaşlığı proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi həyata keçiriblər.

No:291/19, On the sidelines of the UNGA 74th session Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Vladimir Makei, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Belarus
27 September 2019 20:11
The Ministers discussed the current cooperation relations between Azerbaijan and Belarus, as well as the perspectives of enhancing the existing relations.
The sides had an exchange over the Non-Aligned Movement Summit to be held in Baku on 25-26 October, preparatory works in the run-up of the Summit and the chairmanship of Azerbaijan in the Movement during the coming 3 years.
The sides also discussed the issues related to cooperation within the Eastern Partnership program of the European Union.