Mətbuat şərhi 03 noyabr 2018
No:291/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avstriya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aksel Vexi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avstriya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aksel Vexi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Avstriya arasında ikitərəfli münasibətlərin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə olundu və siyasi, iqtisadi, energetika və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi potensialın mövcud olduğu vurğulandı.
Səfir Aksel Vex diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Avstriya arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfəsinə görə səfirə təşəkkürünü ifadə etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Press release 03 November 2018
No:291/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Axel Wech, Ambassador of the Republic of Austria to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Axel Wech, Ambassador of the Republic of Austria to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term.
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the current level of bilateral relations and highlighted the potential for further development of cooperation in political, economic, energy and etc. fields.
Ambassador Axel Wech expressed his gratitude for support provided him for fulfillment of his diplomatic activities in Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciation to the Ambassador for his contributions to deepen the relations between Azerbaijan and Austria and wished him every success in his future endeavors.