No:289/24, Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin ABŞ dövlət katibinin təşəbbüsü və iştirakı ilə Vaşinqtonda keçirilən görüşünə dair mətbuat məlumatı
10 iyul 2024-cü il tarixində ABŞ dövlət katibi Antoni Blinkenin təşəbbüsü və iştirakı ilə Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında NATO-nun 75 illiyinə həsr olunmuş Zirvə görüşü çərçivəsində Vaşinqtonda görüş keçirilib.
Tərəflər Azərbaycan və Ermənistanın sülh və dövlətlərarası münasibətlərin qurulması haqqında tarixi sazişin yekunlaşdırılması istiqamətində əldə olunmuş irəliləyişi qeyd edib və bu istiqamətdə işi davam etdirməyə razılaşıblar.

No:289/24, Press Release on the meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia  with the initiative and participation of the U.S. Secretary of State held in Washington, D.C.
10 July 2024 20:21
On 10 July 2024, under the initiative and with participation of the U.S. Secretary of State Antony J. Blinken, the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan met in Washington, D.C. in the framework of their participation at the NATO 75th Anniversary Summit.
The parties noted the progress Azerbaijan and Armenia have achieved towards the conclusion of an historic agreement on peace and establishment of interstate relations, and agreed to continue the work.