No:289/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Küveyt Dövlətindən həmkarı ilə görüşüb
BMT-nin Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin müavini, Xarici İşlər naziri Şeyx Sabah Xalid Al Hamad Al Sabah ilə görüşdü.
Nazirlər iki ölkə arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətləri və ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi apardılar. Xüsusilə turizm sahəsində son zamanlar artmaqda olan əməkdaşlığın Azərbaycan və Küveyt arasında münasibətlərin daha da inkişafına töhfə verdiyi qeyd olundu.
Tərəflər Qoşulmama Hərəkatının qarşıdan gələn Bakı Zirvə görüşü və Azərbaycanın Hərəkata sədrliyi məsələsini müzakirə etdilər.
Görüşdə, həmçinin regional təhlükəsizlik məsələləri və digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barəsində fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 27 September 2019 04:27
On the sidelines of the UN General Assembly 74th session, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Kuwait Sheikh Sabah Khalid Al Hamad Al Sabah.
The Ministers exchanged their views on the existing cooperation relations between the two countries and the prospects of enhancing bilateral relations. It was especially emphasized that increasing cooperation between Azerbaijan and Kuwait in the sphere of tourism contributes to further development of the relations.
The sides discussed the upcoming Baku Summit of the Non-Aligned Movement and the chairmanship of Azerbaijan in the Movement.
During the meeting, the regional security issues, as well as the other issues of mutual interest were discussed.