No:281/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində keçirilən İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Cammu və Kəşmir üzrə Kontakt Qrupunun iclasında iştirak edib
26 sentyabr 2019 09:01
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov bu ilin 25 sentyabr tarixində Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində keçirilən İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Cammu və Kəşmir üzrə Kontakt Qrupunun iclasında iştirak edib.
Nazir Elmar Məmmədyarov iclasda çıxış edərək Azərbaycanın beynəlxalq birliyin məsul üzvü qismində, Cammu və Kəşmir məsələsinin beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri və BMT-nin müvafiq qətnamələrinə uyğun olaraq, habelə beynəlxalq humanitar hüquqa tam hörmət etməklə sülh yolu ilə həllinin dəstəklədiyini ifadə edib.

No:281/19, Minister of Foreign Affairs participated at the meeting of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) Contact Group on Jammu and Kashmir held in the margins of the 74th session of the UN General Assembly in New York
26 September 2019 09:01
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan participated at the meeting of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) Contact Group on Jammu and Kashmir held on 25 September 2019 in the margins of the 74th session of the UN General Assembly in New York.
Minister Elmar Mammadyarov delivered a speech at the meeting and emphasized that Azerbaijan, as a responsible member of the international community supports the peaceful resolution of Jammu and Kashmir issue in accordance with the norms and principles of international law and the relevant UN SC resolutions, as well as with full respect to the international humanitarian law.