Mətbuat şərhi 03 oktyabr 2017
No:279/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yunanıstan Respublikasının Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfiri Nikolaos Kanellosu qəbul edib
Görüş əsnasında səfir Nikolaos Kanellos etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Nikolaos Kanellosu Azərbaycana səfir təyin olunması münasibətilə təbrik etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Səfir Nikolaos Kanellos diplomatik fəaliyyəti müddətində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməcəyini bildirdi.
Görüşdə Azərbaycan və Yunanıstan arasında enerji, nəqliyyat, turizm, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

Minister Mammadyarov congratulated Ambassador Nikolaos Kanellos on his appointment and wished him every success in his future activities.
Ambassador Nikolaos Kanellos noted that he would spare no efforts to contribute to further enhancement of bilateral relations between the two countries during his diplomatic mission.
At the meeting views were also exchanged on development of cooperation between the countries in energy, transport, tourism, culture and other spheres.