Mətbuat şərhi 03 oktyabr 2017 04:38
No:278/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın Avstriyadakı fəxri konsulları Helmut Mantsenrayter və Andreas Köniqsberqeri qəbul edib
03 oktyabr 2017 04:38
Nazir Elmar Məmmədyarov Helmut Mantsenrayter və Andreas Köniqsberqeri fəxri konsul qismində fəaliyyətə başlamaları münasibətilə təbrik etdi və həmsöhbətlərə Şimal-Cənub və Şərq-Qərb nəqliyyat dəhlizlərinin imkanları, ölkəmizdə aparılan köklü iqtisadi islahatlar barədə məlumat verdi.
Görüşdə Azərbaycan və Avstriya arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, turizm, hava nəqliyyatı və digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələlərinə dair geniş fikir mübadiləsi aparıldı.
H.Mantsenrayter və A.Köniqsberqeri fəaliyyətləri dövründə iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi, Avstriya şirkətlərinin və sərmayəsinin Azərbaycana cəlb edilməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəklərini bildirdilər.

No:278/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Helmut Mantsenrayter and Andreas Königsberger, the newly appointed Honorary Consuls of Azerbaijan to Austria
Minister Elmar Mammadyarov congratulated Helmut Mantsenrayter and Andreas Königsberger on their appointment as Honorary consuls, and informed them about capabilities of the North-South and the East-West transport corridors and fundamental economic reforms conducted by Azerbaijan.
During the meeting the interlocutors exchanged their views on the development of the economic-trade, tourism, air transport and other fields of cooperation between Azerbaijan and Austria.
H.Mantsenrayter and A.Königsberger noted that they would spare no efforts to contribute to the development of economic relations and attracting the Austrian companies and investment to Azerbaijan.