Mətbuat şərhi 25 sentyabr 2019
No:276/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri BMT-nin Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin Təşkili üzrə Yaxın Şərq Agentliyinin rəhbəri ilə görüşdü
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində BMT-nin Fələstinli Qaçqınlara Yardım və İşlərin Təşkili üzrə Yaxın Şərq Agentliyinin rəhbəri Pyer Krahenbul ilə görüşüb.
Fələstinli qaçqınlara yardım göstərilməsi ilə bağlı təmsil etdiyi qurumun son dövrləri əhatə edən fəaliyyət istiqamətləri və gələcək planları barəsində məlumat verən P.Krahenbul Azərbaycanın fələstinli qaçqınların həyat şəraitin yaxşılaşdırılmasına və Agentlyin ənənəvi təhsil, səhiyyə və digər proqramlarının gücləndirilməsinə göstərdiyi humanitar dəstəyi yüksək qiymətləndirdi.
Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına sədriyi və bu ilin oktyabrında Bakıda keçiriləcək Zirvə görüşündən bəhs edən Pyer Krahenbul bu tədbirdə iştirak edəcəyini qeyd etdi.

No:276/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Commissioner-General of the Relief and Works Agency for Palestine Refugees (UNRWA)
25 September 2019 20:00
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Pierre Krähenbühl, the Commissioner-General of the Relief and Works Agency for Palestine Refugees (UNRWA) within the framework of 74th Session of the UN General Assembly.
Providing information on the latest developments and activities, as well as future projects of the Agency, Pierre Krähenbühl commended the humanitarian support of Azerbaijan to Agency’s regular projects on education, healthcare and improving the living conditions of Palestinian refugees.
Speaking about the upcoming chairmanship of Azerbaijan in the Non-Aligned Movement and the Summit to be held in October in Baku, Commissioner-General confirmed his participation at the high-level meeting.