No:275/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Parlamentlərarası İttifaqın prezidenti Qabriela Kuevas Barron ilə görüşdü
Görüş zamanı tərəflər 2018-ci ilin dekabr ayında Bakıda keçiriləcək Gənc Parlamentarilərin V qlobal konfransının Azərbaycan ilə Parlamentlərarası İttifaq arasında əməkdaşlığın daha da inkişafına təkan verəcəyinə əminliklərini ifadə etdilər. Sözügedən tədbir çərçivəsində dünyanın 178 ölkəsindən gənc parlamentarilərin Azərbaycanda gedən inkişaf proseslərini daha yaxından tanımaq imkanı əldə edəcəkləri xüsusilə qeyd olundu.
Nazir E.Məmmədyarov, Parlamentlərarası İttifaqın prezidenti olmaqla yanaşı Meksikanın millət vəkili olan Qabriela Kuevas Barron ilə Azərbaycan Meksika ikitərəfli münasibətləri üzrə fikir mübadiləsi apardı. Münasibətlərin inkişafı üçün geniş potensialın mövcud olduğunu qeyd edən tərəflər qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfər mübadiləsinin əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişafına təkan verəcəyini vurğuladı.

No:275/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the President of the Inter-Parliamentary Union Gabriela Cuevas Barron
At the meeting the sides underlined their confidence that the Fifth IPU Global Conference of Young Parliamentarians to be held in Baku in December 2018 will give an impetus to further development of cooperation between Azerbaijan and the IPU. It was especially emphasized that young parliamentarians from 178 countries around the world will have an opportunity to get acquainted more closely with development processes in Azerbaijan.
Minister E.Mammadyarov and President of the Inter-Parliamentary Union Gabriela Cuevas Barron who is at the same time a Mexican MP exchanged their views on the bilateral relations of Azerbaijan and Mexico. Underlining that there is a huge potential for the development of relations, the sides noted that the mutual exchange of high level visits will give an impetus to further development of cooperation relations.