Mətbuat şərhi 24 sentyabr 2019 20:14
No:271/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Şimali Makedoniya Respublikasının Baş Naziri ilə görüşüb
24 sentyabr 2019 20:14
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Şimali Makedoniya Respublikasının Baş naziri Zoran Zaev ilə Nyu Yorkda, BMT-nin Baş Assambleyasının 74-cü sessiya çərçivəsində görüşüb.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Şimali Makedoniya Respublikası arasında əməkdaşlığın dostluq və qarşılıqlı anlaşma əsasında hərtərəfli və dinamik inkişafından məmnunluq ifadə etdilər. Görüşdə Azərbaycan-Şimali Makedoniya Respublikası arasında davamlı siyasi dialoq, yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlər, geniş iqtisadi əməkdaşlıq, eləcə də humanitar əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyətinə toxunuldu.
Azərbaycanın təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən enerji layihələri haqqında fikir mübadiləsi aparan tərəflər, enerji sahəsində ikitərəfli əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələlərini müzakirə etdilər.

Press release 24 September 2019 20:14
No:271/19, The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan met with the Prime Minister of the Republic of North Macedonia
24 September 2019 20:14
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Prime Minister of the Republic of North Macedonia Zoran Zaev within the 74th session of the UN General Assembly in New York.
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the comprehensive and dynamic development of cooperation between Azerbaijan and the Republic of North Macedonia on the basis of friendship and mutual understanding. The sides emphasized the importance of continuing the political dialogue, high-level mutual visits, extensive economic cooperation, as well as the cooperation in the humanitarian sphere between the two countries.
Exchanging views on the energy projects implemented by initiative and with the participation of Azerbaijan, the sides discussed the development of bilateral cooperation in the sphere of energy.