No:268/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayev ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
25 iyun 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayevi qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan-Rusiya ikitərəfli əlaqələri, regional platformalar çərçivəsində görülən işlər, Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh prosesinin cari vəziyyəti və perspektivləri, regionda mövcud vəziyyət və son inkişaflar müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh sazişi layihəsi üzrə aparılan danışıqlar prosesi barədə məlumat verib. Bununla yanaşı, Ermənistan konstitusiyasında və digər qanunvericilik aktlarında Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə qarşı davam edən iddiaların proses çərçivəsində əsas maneə olduğu diqqətə çatdırılıb.

No:268/24, Press release on the meeting of Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the Special Representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for the normalization of Azerbaijan-Armenia relations Igor Khovaev
25 June 2024 19:11
On 25 June 2024, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, received the Special Representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for the normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovaev.
During the meeting, Azerbaijan-Russia bilateral relations, activities carried out within the framework of regional platforms, the current state and prospects of the peace process between Azerbaijan and Armenia, as well as the situation and recent developments in the region were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov provided information on the ongoing negotiations on the draft peace agreement between Azerbaijan and Armenia. At the same time, it was noted that the continued claims against Azerbaijan’s territorial integrity in the Constitution of Armenia and other legislative acts constitute a major obstacle within the framework of the process.