Mətbuat şərhi 24 sentyabr 2019 05:18
No:268/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Niderland Krallığının Xarici İşlər naziri cənab Stef Blok ilə görüşüb
24 sentyabr 2019 05:18
BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Niderland Krallığının Xarici İşlər naziri Stef Blok  ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərin hazırkı durumu və əlaqələrin inkişafı perspektivləri müzakirə olunub.
Nazirlər regional təhlükəsizlik məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi apardılar. Nazir Elmar Məmmədyarov Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tənzimlənməsi prosesinin hazırkı vəziyyəti ilə bağlı qarşı tərəfə məlumat verib və regional dayanıqlı sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması baxımından münaqişənin beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri və BMT TŞ-nin məlum qətnamələri əsasında həllinin vacibliyini qeyd edib.

No:268/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Stef Blok, Foreign Minister of the Kingdom of the Netherlands
24 September 2019 05:18
Within the 74th session of the UN General Assembly, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, Stef Block.
The sides discussed the current situation of the bilateral cooperation relations and the prospects for further development of the relations.
The Ministers had an exchange on the regional security issues. Minister Elmar Mammadyarov informed his counterpart on the current situation of the settlement process of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict and emphasized the importance of the resolution of the conflict based on the norms and principles of international law and the UN SC resolutions.