No:267/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Argentina Respublikasının Xarici İşlər və Etiqad naziri Xorxe Fori ilə görüşüb
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-York şəhərində BMT Baş Assambleyasının 74-cü sessiyası çərçivəsində Argentinanın Xarici İşlər və Etiqad naziri Xorxe Fori ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Argentina arasında olan əlaqələrin cari vəziyyətindən razılıq ifadə olundu və Azərbaycan və Argentina arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı durumu, gündəlikdə duran məsələlər barəsində fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazirlər beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi məsələlərini müzakirə etdilər.
Tərəflər, həmçinin iki ölkə arasında həyata keçirilən yüksək səviyyəli rəsmilərin qarşılıqlı səfərlərini münasibətlərin inkişaf etdirilməsi baxımından önəmini vurğuladılar. Nazir Elmar Məmmədyarov Qoşulmama Hərəkatının bu ilin 25-26 oktyabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək Zirvə görüşündə Argentina nümayəndə heyətinin iştirakının məmnuniyyət doğuracağını həmkarının diqqətinə çatdırdı.

Press release 24 September 2019 04:44
No:267/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs and Worship of Argentine Jorge Faurie
24 September 2019 04:44
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs and Worship of the Republic of Argentine Jorge Faurie, within the framework of the 74th session of the United Nations General Assembly in New York.
During the meeting, the sides expressed their satisfaction with the current state of relations between Azerbaijan and Argentina, exchanged views on the current situation of the Azerbaijan-Argentine bilateral relations and the issues of the cooperation agenda.
The Ministers discussed the issues related to the strengthening of cooperation within international organizations.
The parties also underlined the importance of mutual visits of high-level officials between the two countries in terms of the development of relations. Minister Elmar Mammadyarov stressed that it would be a great pleasure to meet the delegation of Argentine within the Non-Aligned Movement Summit to be held on 25-26 October in Baku.