No:264/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Vanuatu Respublikasının Xarici Əlaqələr, Beynəlxalq Əməkdaşlıq və Xarici Ticarət naziri Bruno Leingkone ilə görüşüb
23 sentyabr 2017 04:32
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 72-ci sessiyası çərçivəsində Vanuatu Respublikasının Xarici Əlaqələr, Beynəlxalq Əməkdaşlıq və Xarici Ticarət naziri Bruno Leingkone ilə görüş keçirdi.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası və Vanuatu Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasına dair birgə kommünike imzalandı. Bruno Leingkone Azərbaycanın Vanuatu ilə sözügedən kommünikeni imzalayan 104-cü ölkə olduğunu qeyd etdi.
Daha sonra iki ölkənin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq və seçkili orqanlarda qarşılıqlı dəstək məsələlərinə toxunuldu.
Görüşdə tərəflər arasında BMT Baş Məclisinin 72-ci sessiyasının gündəliyində duran aktual məsələlər müzakirə olundu.

No:264/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a meeting with the Minister of Foreign Affairs,International Cooperation and External Trade of the Republic of Vanuatu Bruno Leingkone
Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a meeting with the Minister of Foreign Affairs,International Cooperation and External Trade of the Republic of Vanuatu Bruno Leingkone on the sidelines of the 72nd session of the UN General Assembly.
During the meeting the Ministers signed a joint communique on the establishment of diplomatic relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Vanuatu. Bruno Leingkone mentioned that Azerbaijan is the 104th country that signed Communique with Vanuatu on establishment of diplomatic relations.
The sides also touched upon the issues of cooperation on the bilateral track and within the framework of international organizations.