No:258/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Müqəddəs Tax Taca rəsmi səfəri çərçivəsində Pontifik Şərq Institutunun(POI) rektoru ilə görüşüb
18 sentyabr 2019 06:04
Nazir Elmar Məmmədyarov Müqəddəs Tax Taca rəsmi səfəri çərçivəsində bu ölkənin Pontifik Şərq Institutunun rektoru David Nazar ilə görüşüb.Görüş zamanı rektor David Nazar təmsil etdiyi institutun yaranma tarixi və fəaliyyəti haqqında məlumat verdi. Daha sonra D.Nazar institutun Azərbaycanla əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu qeyd edərək, bu əməkdaşlığın Azərbaycan ilə Vatikan arasında mövcud olan əlaqələrin inkişaf etdirilməsinə xidmət edəcəyini vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov səmimi qarşılanmaya görə təşəkkürünü bildirərək, ölkəmizin sözügedən institutla əməkdaşlıq etməyə hazır olduğunu vurğuladı. Nazir Elmar Məmmədyarov qarşı tərəfə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən Vatikanda həyata keçirilmiş layihələri haqqında məlumat verdi.
Görüş zamanı XİN-in Azərbaycan Respublikasının Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AİDA) ilə Pontifik Şərq Institutu(POI) arasında Anlaşma Memorandumu imzalandı.

Press release 18 September 2019 06:04
No:258/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the rector of the Pontifical Oriental Institute (POI) during his official visit to the Holy See
18 September 2019 06:04
Minister Elmar Mammadyarov met with David Nazar, rector of the Pontifical Oriental Institute during his visit to the Holy See.
At the meeting, Rector David Nazar presented information about the history and activities of Institute. He also noted that the Institute is interested in cooperation with Azerbaijan and stressed that this cooperation will contribute to further development of relations between Azerbaijan and Vatican.
Minister Elmar Mammadyarov thanked his counterpart for warm welcome and emphasized that our country is ready to cooperate with the Institute. Minister Elmar Mammadyarov provided information about the projects carried out by the Heydar Aliyev Foundation in Vatican.
During the meeting Memorandum of Cooperation was signed between Azerbaijan International Development Agency (AIDA) and Pontifical Oriental Institute.