No:251/18, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin vətəndaşı, İbrahim Ahmed Mohammed Abdallanın adının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin vətəndaşı, İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək, adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş əcnəbilərin siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
Məktubunda İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla 2017-ci ildə Dağlıq Qarabağa səfər etdiyini bildirib və səfərinin doğuracağı nəticələr barədə məlumatlı olmadığını ifadə edib. O, bu səfərin Azərbaycan Respublikasına və xalqına qarşı heç bir halda hörmətsizlik anlamı daşımadığını vurğulayıb.
İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri daxilində ərazi bütövlüyü və suverenliyinə və qanunlarına hörmət etdiyini qeyd edərək, sözügedən səfərlə əlaqədar Azərbaycan hökuməti və xalqından üzr istədiyini qeyd edib.
Səfərlə əlaqədar təəssüfünü ifadə edərək, İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla Ermənistan tərəfindən Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərinə səfərin heç bir halda bu bölgədə yaradılmış qondarma rejimin təşviqinə xidmət etmədiyini ifadə edib.
Həmçinin o, gələcəkdə Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərinə səfər etməyəcəyini vurğulayıb. İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla gələcəkdə ölkəmizə səfər etməsi üçün icazə verilməsini xahiş edib.

No:251/18, On removal of the name of İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla, citizen of the United Arab Emirates, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan” (Eng/Rus)
A citizen of the United Arab Emirates, İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of his name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In his letter, İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla, noted that he travelled to Nagorno-Karabakh in 2015 and he was unaware about the consequences of that visit. He underlined that this visit shall not give a meaning of disrespect for Republic of Azerbaijan and its people.
İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla reaffirming his full respect to the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, its laws and regulations, expressed his apology to the Government and People of Azerbaijan for an unauthorized visit to the occupied territories of Azerbaijan.
Expressing regrets for this visit İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla mentioned that his visit to the occupied territories of Azerbaijan by Armenia in no way served for the promotion of illegal regime established in the seized lands of Azerbaijan.
Furthermore, he attested that he would refrain from such visits to the occupied territories of Azerbaijan in the future. İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla also asked for permission to visit our country in the future.
Appeal by İbrahim Ahmed Mohammed Abdalla was considered and the decision was made to remove his name from the list.