No:250/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
24 may 2022-ci il tarixində, əldə edilmiş razılaşmaların həyata keçirilməsi çərçivəsində və iki ölkənin müvafiq sərəncamları əsasında Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev və Ermənistan Respublikası Baş nazirinin müavini Mher Qriqoryanın Ermənistan-Azərbaycan dövlətlərarası sərhədində Azərbaycanla Ermənistan arasında sərhədin delimitasiyası üzrə Komissiya formatında ilk görüşü keçirilib. Tərəflər, delimitasiya və digər məsələlər üzrə Komissiya çərçivəsində işləməyə hazır olduqlarını təsdiq ediblər.
Komissiyanın birgə fəaliyyətinin təşkilati və prosedur məsələləri müzakirə edilib.
Tərəflər, dövlətlərarası sərhəddə görüşlərlə yanaşı, Komissiyanın növbəti iclaslarının fərqli yerlərdə keçirilməsinin məqsədəuyğunluğu barədə razılığa gəliblər. Belə ki, ikinci görüşün Moskvada, üçüncü görüşün isə Brüsseldə keçirilməsi barədə razılıq əldə edilib.

No:250/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
24 May 2022 19:00
On May 24, 2022, within the framework of the implementation of the agreements reached and on the basis of the relevant orders of the two countries, the first meeting of the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan took place on the Armenia-Azerbaijan interstate border in the format of the Commission on Border Delimitation between Azerbaijan and Armenia. The parties reaffirmed their readiness to work within the framework of the Commission on delimitation and other issues.
Organizational and procedural issues of joint activities of the Commission were discussed.
Along with meetings at the interstate border, the parties agreed on using various venues for subsequent meetings of the Commission. Thus, they agreed to hold a second meeting in Moscow and a third meeting in Brussels.