Mətbuat şərhi 03 oktyabr 2018
No:249/18, Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Türkiyənin Naxçıvan şəhərinə təyin edilmiş yeni baş konsulunu qəbul edib
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Türkiyə Respublikasının Naxçıvan şəhərinə təyin edilmiş yeni baş konsulu Mehmet Emin Kirazı qəbul etdi.
Görüş əsnasında Mehmet Emin Kiraz baş konsul təyinatı ilə əlaqədar patent sənədini Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Pərvin Mirzəzadə baş konsul Mehmet Emin Kiraza  gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında mövcud dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyəti barədə geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 03 October 2018 23:03
No:249/18, Head of the State Protocol Department Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Consul General of Türkiye to Nakhchivan
03 October 2018 23:03
Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade  received the newly appointed Consul General of the Republic of Türkiye to Nakhchivan Mehmet Emin Kiraz.
At the meeting Mehmet Emin Kiraz  presented his patent credentials as Consul General to Ambassador Parvin Mirzazade.
Parvin Mirzazade wished every success to Consul General Mehmet Emin Kiraz  in his future endeavors.
The sides exchanged their views on the current status of friendly and fraternal relations between Azerbaijan and Türkiye.