No:248/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu Yorkda İordaniya Haşimilər Krallığı, Seneqal Respublikası və Oman Sultanlığından olan həmkarları ilə görüşüb
30 sentyabr 2018 02:29
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 28 sentyabr tarixində Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində İordaniya Haşimilər Krallığının Xarici İşlər və Mühacirlərin məsələləri üzrə naziri Əymən Əs-Safadi, Seneqal Respublikasının xarici işlər və xaricdə yaşayan seneqallılarla iş üzrə naziri Sidiki Kaba və Oman Sultanlığının xarici işlər üzrə məsul naziri Yusif bin Ələvi bin Abdullah ilə görüşüb.
Görüşlər zamanı tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif məsələlərini müzakirə edib və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üzrə fikir mübadiləsi aparıb.

Press release 30 September 2018 02:29
No:248/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with his counterparts from the Hashemite Kingdom of Jordan, Republic of Senegal and Sultanate of Oman on in New York
30 September 2018 02:29
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Hashemite Kingdom of Jordan Ayman Al Safadi, the Minister for Foreign Affairs and Senegalese Abroad of the Republic of Senegal Sidiki Kaba and the Minister Responsible for Foreign Affairs of the Sultanate of Oman Yusuf bin Alawi bin Abdullah on 28 September in New York on the margins of the 73rd session of the UN General Assembly.
During the meetings the sides discussed various issues of bilateral cooperation agenda and exchanged views on developing cooperation within international organizations.