Mətbuat şərhi 30 sentyabr 2018 01:22
No:247/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu Yorkda Monqolustanın xarici işlər naziri Damdin Tsogtbatar ilə görüşdü
30 sentyabr 2018 01:22
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 28 sentyabr tarixində Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində Monqolustanın xarici işlər naziri Damdin Tsogtbatar ilə görüşdü.
Nazirlər bir sıra ikitərəfli əməkdaşlıq məsələləri, o cümlədən siyasi və iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdirilməsi məsələlərini müzakirə etdi, habelə qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq əhəmiyyətli məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi apardı.
Görüş zamanı Nazirlər “Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Monqolustan Hökuməti arasında diplomatik, xidməti və rəsmi pasportlara malik olan şəxslərin viza tələbindən azad edilməsi haqqında Saziş” imzaladılar.

Press release 30 September 2018 01:22
No:247/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a meeting with the Minister of Foreign Affairs of Mongolia Tsogtbaatar Damdin in New York
30 September 2018 01:22
Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs of Mongolia Tsogtbaatar Damdin on 28 September in New York on the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly.
The ministers held discussions on a range of bilateral cooperation issues, including strengthening of the bilateral political and economic ties, as well as exchanged views on regional and global issues of mutual interest.
At the meeting the Ministers signed  “The Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Mongolia on visa exemption for diplomatic, service and official passport holders”.