No:245/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Qulam İshaqzai ilə görüşünə dair məlumatı
22 iyun tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Qulam İshaqzaini ölkəmizdəki diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov Qulam İshaqzainin Azərbaycandakı uğurlu fəaliyyətini, BMT və Azərbaycan arasındakı əməkdaşlığın inkişafına verdiyi töhfəni məmnunluqla qeyd edib.
Qulam İshaqzai Azərbaycanda fəaliyyəti dövründə ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkür edib, əməkdaşlığın uğurla həyata keçirildiyini vurğulayıb. Xüsusilə də Azərbaycanla yeni Əməkdaşlıq Fəaliyyət Planının imzalandığını rezident əlaqələndirici məmnunluqla qeyd edib.
Tərəflər Azərbaycan və BMT və təşkilatın qurumları arasında həyata keçirilən əməkdaşlıq imkanları və perspektivlərini müzakirə ediblər.
Nazir işğaldan azad olunmuş ərazilərdəki vəziyyətə toxunaraq, ölkəmizin həm YUNESKO, həm də BMT-nin Qaçqınlar üzrə Ali Komissarlığının (BMTQAK) missiyasının bu ərazilərdə qəbul etməyə hazır olduğunu bildirib. Hazırda səfərlə əlaqədar işlərin yekunlaşdırılması üçün hər iki təşkilatdan cavab gözlədiyimiz qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Qulam İshaqzaiyə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

No:245/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with UN Resident Coordinator in Azerbaijan Ghulam Isaczai
23 June 2021 02:23
On June 22, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received UN Resident Coordinator in Azerbaijan Ghulam Isaczai on the occasion of the completion of his diplomatic mission in our country.
Minister Jeyhun Bayramov noted with satisfaction the successful activities of Ghulam Isaczai in Azerbaijan and his contribution to the development of cooperation between the UN and Azerbaijan.
Ghulam Isaczai thanked for the support provided to him during his tenure in Azerbaijan and stressed the successful implementation of cooperation. In particular, the Resident Coordinator noted with satisfaction the signing of a new Cooperation Action Plan with Azerbaijan.
The sides discussed opportunities and prospects for cooperation between Azerbaijan and the UN and its agencies.
Touching upon the situation in the liberated territories, the Minister said that our country is ready to receive the mission of both UNESCO and the UN High Commissioner for Refugees (UNHCR) in these territories. It was brought to the attention of the opposite side that we are currently awaiting a response from both organizations to complete the work related to the visit.