No:245/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Gənclər Forumunun prezidenti ilə görüşdü
07 sentyabr 2019 07:57
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycanda səfərdə olan İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Gənclər Forumunun prezidenti Taha Ayhan ilə görüşdü.
Forumun qarşıdan gələn tədbirləri haqqında məlumat verən Taha Ayhan, təmsil etdiyi təşkilatın Azərbaycanla mövcud olan sıx əlaqə və təmaslarının bundan sonra da davam etdiriləcəyini nazir Elmar Məmmədyarovun diqqətinə çatdırdı.
Nazir Elmar Məmmədyarov İƏT Gənclər Forumunun fəaliyyətindən məmnunluğunu qeyd edərək, təşkilatın gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan ilə İƏT Gənclər Forumu arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinin yollarını, eləcə də Forumun beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı məsələlərini müzakirə etdilər.

No:245/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the President of Islamic Cooperation Youth Forum
07 September 2019 07:57
Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a meeting with the president of the Islamic Cooperation Youth Forum (ICYF), Taha Ayhan.
Taha Ayhan informed Minister Elmar Mammadyarov about the upcoming events of the Forum and highlighted that close relations and contacts established with Azerbaijan will be continuing in the future.
Minister Elmar Mammadyarov noted that he was pleased with the activities of ICYF and wished the organization success in its future activities.
At the meeting the sides also discussed the issues related to the expansion of cooperation between Azerbaijan and ICYF, as well as the cooperation of the Forum with international organizations.