Mətbuat şərhi 06 sentyabr 2019
No:242/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Litvanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfirini qəbul etdi
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Litva Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Eqidius Navikası qəbul etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Eqidius Navikası səfir təyin olunması münasibətilə təbrik etdi və Litva səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Görüşdə tərəflər ölkələrimiz arasında mövcud olan münasibətlərin siyasi, mədəni və digər sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə etdilər. Eyni zamanda ölkələr arasında iqtisadi və ticarət sahələrinin daha da inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini vurğuladılar.
Səfir Eqidius Navikas Azərbaycanın regionda apardığı müdrik xarici siyasətini və bu xüsusda, ölkəmiz tərəfindən həyata keçirilən enerji, nəqliyyat və infrastruktur layihələrin əhəmiyyətini qeyd etdi. O, Litva tərəfindən Azərbaycanda həyata keçirilən tvinninq layihələrinin və bu sahədə ölkələrimiz arasında təcrübə mübadiləsinin uğurundan bəhs edərək, bu istiqamətdə fəaliyyətin davam etdiriləcəyini bildirdi.

No:242/19, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of Lithuania to Azerbaijan
06 September 2019 05:10
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Egidijus Navikas, the newly appointed Ambassador of the Republic of Lithuania to the Republic of Azerbaijan.Minister Elmar Mammadyarov congratulated Egidijus Navikas on his appointment as Ambassador and wished him every success in his future activities.
At the meeting, the sides expressed their satisfaction over the existing relations between the two countries in political, cultural and other spheres. The sides also emphasized the importance of further development of the economic and trade spheres between the two countries.
Ambassador Egidijus Navikas emphasized the wise foreign policy pursued by Azerbaijan in the region and stressed the importance of the energy, transport and infrastructure projects implemented by Azerbaijan. While touching upon the successful implementation by Lithuania of the twinning projects in Azerbaijan and exchange of mutual experience between the two countries, he noted that these activities will be continued in the future.