No:241/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu Yorkda Əfqanıstan İslam Respublikasının xarici işlər naziri Səlahuddin Rəbbani ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 27 sentyabr tarixində Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində Əfqanıstan İslam Respublikasının xarici işlər naziri Səlahuddin Rəbbani ilə görüşüb.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıb, habelə regional enerji və nəqliyyat infrastrukturu layihələrini müzakirə ediblər. Görüş zamanı tərəflər beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq və dəstək məsələləri, eləcə də maraq doğuran digər məsələlər üzrə müzakirələr aparıb.

No:241/18, Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov had a meeting with Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Afghanistan Salahuddin Rabbani in New York
29 September 2018 05:11
Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov had a meeting with Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Afghanistan Salahuddin Rabbani on 27 September in New York on the sidelines of the UN General Assembly 73rd session
During the meeting the Ministers exchanged views on various issues of bilateral cooperation agenda and discussed regional energy and transport infrastructure projects. The sides also discussed the issues of mutual cooperation and support within international organizations, as well as the other issues of mutual interest.