No:239/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Latviyanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfirini qəbul etdi
05 sentyabr 2019 06:49
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Latviya Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Daynis Qarançsı qəbul etdi
Səfir Daynis Qarançs Latviya Respublikasının Xarici İşlər naziri Edqar Rinkeviçsin salamını Elmar Məmmədyarova çatdırdı. Öz növbəsində nazir Elmar Məmmədyarov David Qarançsı səfir təyin olunması münasibətilə təbrik edərək öz salamlarını Latviyalı həmkarına çatdırdı.
Görüşdə tərəflər ölkələrimiz arasında mövcud olan münasibətlərin siyasi, iqtisadi, ticarət, mədəni və digər sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə etdilər. Tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.
Səfir Daynis Qarançs etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Latviyanın yeni təyin olunmuş səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

No:239/19, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of Latvia to Azerbaijan
05 September 2019 06:49
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Dainis Garančs, the newly appointed Ambassador of the Republic of Latvia to the Republic of Azerbaijan.
Firstly, Ambassador Dainis Garančs conveyed greetings from the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia Edgars Rinkēvičs to Foreign Minister Elmar Mammadyarov. Minister Elmar Mammadyarov in his turn congratulated Dainis Garančs on his appointment as Ambassador and conveyed his greetings to his Latvian counterpart.
At the meeting, the sides expressed their satisfaction over the existing relations between the two countries in political, economic, trade, cultural and other spheres. The sides also had an exchange over issues of mutual interest.