No:239/18, BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov avropalı həmkarları ilə bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirdi
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 27 sentyabr tarixində Nyu-Yorkda Belçika Baş nazirinin müavini, xarici işlər və Avropa məsələləri üzrə naziri Didye Reynders, Slovakiyanın xarici və Avropa işləri naziri Miroslav Layçak və Maltanın xarici işlər və ticarət təşviqi naziri Karmelo Abela ilə görüşlər keçirdi.
Nazirlər ölkələr arasında siyasi dialoq, iqtisadi-ticari və digər sahələrdə uğurla inkişaf edən əməkdaşlığın davam etdirilməsi barədə ümumi fikir mübadiləsi apardılar. Eyni zamanda tərəflər, Azərbaycan – Avropa İttifaqı arasındakı qarşılıqlı faydalı tərəfdaşlıq münsaibətlərinin dərinləşdirilməsi yollarını müzakirə etdilər.
Görüşlər zamanı, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı dəstək və BMT Baş Assambleyasının gündəliyində olan məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 29 September 2018 02:07
No:239/18, On the margins of the 73rd session of the UN General Assembly Foreign Minister Elmar Mammadyarov held several bilateral meetings with his European counterparts
29 September 2018 02:07
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and European Affairs of Belgium Didier Reynders, Minister of Foreign and European Affairs of Slovakia Miroslav Lajčák and Minister of Foreign Affairs and Trade Promotion of Malta Carmelo Abela on September 27 in New York.
At the meetings the Ministers exchanged their views over the successfully ongoing cooperation between the countries in the spheres of political dialogue, economy, trade etc. At the same time, the sides discussed the ways of deepening mutually beneficial partnership relations between Azerbaijan and the European Union.