No:237/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İspaniya Krallığının ölkəmizə yeni təyin edilmiş müvəqqəti işlər vəkili İqnasiyo Sançez Taboadanı qəbul edib
Nazir Elmar Məmmədyarov İqnasiyo Sançez Taboadanı müvəqqəti işlər vəkili qismində fəaliyyətə başlaması münasibətilə təbrik etdi.
İqnasiyo Sançez Taboada fəaliyyəti dövründə iki ölkə arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.
Görüşdə İspaniya və Azərbaycan arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etdirilməsi perspektivləri müzakirə edilərək kənd-təssürrüfatı, turizm və humanitar sahədə əməkdaşlıq üçün geniş imkanların olduğu qeyd olundu.

No:237/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received İgnacio Sánchez Taboada, the newly appointed Charge d’Affaires of the Embassy of the Kingdom of Spain to the Republic of Azerbaijan
Minister Elmar Mammadyarov congratulated İgnacio Sánchez Taboada on his appointment.
İgnacio Sánchez Taboada noted that he would spare no efforts to contribute to development of bilateral relations during his diplomatic mission.
At the meeting development prospects of bilateral relations between Spain and Azerbaijan were discussed and was noted that there are vast opportunities for cooperation in agriculture, tourism and humanitarian spheres.