Mətbuat şərhi 28 sentyabr 2018 20:33
No:236/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətər Dövləti və Litva Respublikasının xarici işlər nazirləri ilə Nyu Yorkda görüşüb
28 sentyabr 2018 20:33
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətər Dövlətinin Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Şeyx Mohammed bin Abdulrahman Al-Tani və Litva Respublikasının xarici işlər naziri Linas Linkeviçius ilə Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasında görüşüb.
Tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətləri üzrə geniş fikir mübadiləsi aparıb və BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının gündəliyinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlərini müzakirə edib.

No:236/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov hold meetings with Foreign Ministers of State of Qatar and Republic of Lithuania in New York
Foreign Minister Elmar Mammadyarov had meetings with Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Qatar Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania Linas Linkevicius in New York on the margins of the UN GA 73rd session.
The sides had broad exchange of views over the bilateral cooperative relations and discussed the issues of mutual interest of the agenda of the 73rd session of the UN General Assembly.