No:234/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin, nazir müavini Elnur Məmmədovun Argentina Senatında görüşünə dair məlumatı
15 may 2022 08:04
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov 12 may 2022-ci il tarixində Argentina Senatının xarici əlaqələr komitəsinin üzvləri ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan rəsmisi ikitərəfli parlamentlərarası münasibətlərin genişləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb, Cənubi Qafqaz regionunda Vətən müharibəsindən sonra yaranmış yeni siyasi reallıqlar, azad edilmiş ərazilərimizdə aparılan bərpa və quruculuq işləri barədə ətraflı  məlumat verib.
Bununla, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Latın Amerikasına səfəri başa çatıb.

No:234/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Deputy Minister Elnur Mammadov in the Argentine Senate
On May 12, 2022, Deputy Foreign Minister of the Republic of Azerbaijan Elnur Mammadov met with members of the Foreign Relations Committee of the Argentine Senate.
During the meeting, the Azerbaijani official stressed the importance of expanding bilateral inter-parliamentary relations, gave detailed information about the new political realities in the South Caucasus after the Patriotic war, the restoration and reconstruction work in our liberated territories.
Thus, the visit of the delegation headed by Deputy Foreign Minister of the Republic of Azerbaijan Elnur Mammadov to Latin America ended.