Mətbuat şərhi 08 sentyabr 2017 05:29
No:234/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Macarıstanın yeni təyin olunmuş səfirini qəbul edib
08 sentyabr 2017 05:29
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Macarıstanın Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Viktor Szederkenini qəbul edib.
Görüşdə səfir Viktor Szederkeni etimadnaməsinin surətini Nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Səfir Viktor Szederkeni ölkəsinin enerji, nəqliyyat, turizm, mədəniyyət və digər sahələrdə Azərbaycan ilə əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdə maraqlı olduğunu qeyd edərək, diplomatik fəaliyyəti müddətində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməcəyini bildirdi.

No:234/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed ambassador of Hungary
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Viktor Szederkeny, the newly appointed ambassador of Hungary to the Republic of Azerbaijan.
During the meeting ambassador Viktor Szederkeny presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Ambassador Viktor Szederkeny noted that Hungary is keen on development of cooperation with Azerbaijan in energy, transport, tourism, cultural and in other fields and mentioned that he would spare no efforts on further enhancement of bilateral relations during his diplomatic mission.