No:233/20, İtkin düşmüş şəxslər probleminin beynəlxalq humanitar hüquq standartları və mexanizmləri vasitəsilə cavablandırılması mövzusunda məqalə müsabiqəsinə dair
29 avqust 2020 23:34
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi və Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin (BQXK) Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyi
30 avqust Beynəlxalq İtkin Düşmüş Şəxslər Günü münasibəti ilə  tələbələr arasında
“İtkin düşmüş şəxslər probleminin beynəlxalq humanitar hüquq standartları və mexanizmləri vasitəsilə cavablandırılması ”
mövzusunda məqalə müsabiqəsi elan edir
Müsabiqənin şərtləri
• Müsabiqə Azərbaycanda bütün ali məktəb tələbələri və yeni məzunlar üçün açıqdır (məzuniyyətdən 12 aydan çox keçməmək şərti ilə);
• Məqalə ingilis dilində yazılmalıdır;
• Texniki tələblər: məqalə MS Word (.doc or .docx) və ya PDF (.pdf) formatında təqdim edilməlidir; şrift - Arial; şriftin ölçüsü - 12; məsafə – 1.15; sözlərin sayı - 3,000 və 4,000 arası (təxminən 5-7 səhifə, A4 format);
• Bir şəxs tərəfindən yalnız bir məqalə təqdim edilə bilər;
• Məqalə tərcümeyi-hal və əlaqə ünvanları (telefon nömrəsi, poçt və elektron poçt ünvanı) ilə birlikdə baku@icrc.org ünvanına göndərilməlidir;
• Elektron məktub “Məqalə müsabiqəsi” başlığı ilə göndərilməlidir;
• Məqalələrin göndərilməsi üçün son tarix 2020-ci il sentyabrın 30-dur.
Qaliblər 2020-ci il oktyabrın 12-dən sonrakı həftə ərzində açıqlanacaqdır.
Mükafat:
Ən yaxşı üç məqalənin müəllifinə diplom və öz seçimləri əsasında beynəlxalq hüquq üzrə təhsil proqramında iştirak üçün təqaüd veriləcəkdir. Proqrama 2020-ci il dekabrın 10-dək müraciət edilməli və ödəniş haqqı 1000 manatdan (və ya ekvivalenti) artıq olmamalıdır.

No:233/20, On the Student Essay Competition on the topic of Responding to the issue of missing persons through the International Humanitarian Law standards and mechanisms
29 August 2020 23:34
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Delegation of the International Committee of Red Cross (ICRC) in the Republic of Azerbaijan announce
on the occasion of the 30 August International Day of Disappeared
the Student Essay Competition on the topic of
“Responding to the issue of missing persons through the International Humanitarian Law standards and mechanisms”
Rules of the Competition
- The competition is open to all students of the universities in Azerbaijan, as well as recent graduates (up to 12 months following the graduation);
- Format requirements: essays must be presented in the MS Word (.doc or .docx) or the PDF (.pdf) format; font - Arial; font size - 12; spacing – 1.15; number of words per essay - between 3,000 and 4,000 (ca. 5 to 7 pages, A4 format);
- Only one entry per applicant can be submitted;
- The essay shall be sent to baku@icrc.org, along with the CV and information containing contact details, such as the phone number, email address and correspondence address of the applicant;
- Important: subject line of the e-mail should contain “Essay Competition”;
- The deadline for submission is September 30, 2020.
The winners will be announced on the week of October 12, 2020.
Authors of the top 3 essays will be awarded with a diploma and a scholarship for participation in educational programs on International Law of the student’s choice, to be applied before 10 December 2020. The maximum amount of scholarship is 1000 AZN (or equivalent).