No:233/19, Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə İran İslam Respublikasının Naxçıvana təyin edilmiş yeni baş konsulunu qəbul edib
29 avqust 2019 04:05
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə İran İslam Respublikasının yeni təyin edilmiş baş konsulu Seyid Əhməd Hüseynini qəbul etdi.
Görüş zamanı Seyid Əhməd Hüseyni baş konsul təyinatı ilə əlaqədar patent sənədini Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Pərvin Mirzəzadə baş konsul Seyid Əhməd Hüseyniyə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə İran İslam Respublikası arasında mövcud olan dostluq və mehriban qonşuluq münasibətləri müzakirə olundu. Görüşdə, həmçinin İran İslam Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Cavad Cahangirzadə iştirak etmişdir.

No:233/19, Head of the State Protocol Department Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Consul General of the Islamic Republic of Iran to Nakhchivan
29 August 2019 04:05
Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Consul General of the Islamic Republic of Iran to Nakhchivan, Seyyed Ahmad Huseyni.
At the meeting Seyyed Ahmad Huseyni presented his patent credentials as Consul General to Ambassador Parvin Mirzazade.
Parvin Mirzazade wished every success to Consul General Seyyed Ahmad Huseyni in his future endeavors.
During the meeting the sides discussed the friendly and good neighborhoods relations between Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran. The meeting was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Azerbaijan, Javad Jahangirzade.