Mətbuat şərhi 27 sentyabr 2018 23:46
No:233/18, BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-Yorkda bir sıra həmkarları ilə görüşdü
27 sentyabr 2018 23:46
26 sentyabr tarixində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq naziri Şeyx Abdullah bin Zayed Əl Nahyan, Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Erlan Abdıldayev və Hondurasın xarici işlər naziri Mariya Dolores Aquero Lara ilə görüşdü.
Görüşlər zamanı ölkələr arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi perspektivləri, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq və dəstək məsələləri, eləcə də BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının gündəliyi üzrə maraq doğuran məsələlər müzakirə edildi.

No:233/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with a number of his counterparts on the sidelines of the 73rd session of the United Nations General Assembly in New York
27 September 2018 23:46
On September 26 Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with United Arab Emirates Minister of Foreign Affairs and İnternational Cooperation Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Minister of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic Erlan Abdyldaev and Vice Minister of Foreign Affairs of the Republic of Honduras María Dolores Agüero Lara.
During the meetings the sides exchanged their views on the prospects of cooperation development, the issues of mutual cooperation and support within the international organizations, as well as the agenda of the 73rd session of the UN General Assembly.