No:228/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan Respublikası, Rusiya Federasiyası və Ermənistan Respublikasının xarici işlər nazirlərinin görüşünə dair məlumatı
12 may 2022-ci il tarixində Düşənbə şəhərində MDB Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclası çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov, Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Serqey Lavrov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında görüş keçirilib.
Görüşdə tərəflər, bölgədə mövcud olan vəziyyət və üçtərəfli bəyanatların yerinə yetirilməsi ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması, o cümlədən dövlət sərhədinin delimitasiya prosesinin başlaması, bütün nəqliyyat və kommunikasiya xətlərinin açılışı, iki dövlət arasında sülh müqaviləsinin razılaşdırılması məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər, bölgədə sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması naminə əldə edilmiş razılaşmaların icrasının vacibliyini vurğulayıb.

Press release 12 May 2022
No:228/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, the Russian Federation and the Republic of Armenia
On May 12, 2022, on the sidelines of the meeting of the CIS Council of Foreign Ministers, a meeting was held in Dushanbe between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan.
At the meeting, the sides discussed the situation in the region and issues related to the implementation of trilateral statements.
The sides exchanged views on the normalization of relations between Azerbaijan and Armenia, including the start of the delimitation process of the state border, the opening of all transport and communication lines, the conclusion of a peace agreement between the two countries.
The sides stressed the importance of implementing the agreements reached to ensure peace and security in the region.