No:226/19, AR XIN Mətbuat Xidməti İdarəsinin məlumatı
Avqustun 19-da Azərbaycan və Gürcüstan Respublikasının dövlət sərhədinin delimitasiyası və demarkasiyası üzrə dövlət komissiyalarının ekspertlərinin işçi görüşü keçirildi.
Tərəflər delimitasiya prosesinin gedişatını muzakirə etdi və razılaşdırılmamış sahələrlə bağlı öz mövqelərini ifadə etdilər. Görüləcək sahə işləri, razılaşdırılmamış sahələrdə birgə ölçmə işlərinin aparılması və həmin yerlərə baxış kecirilməsi planlaşdırıldı. 19-23 avqust tarixlərində ekspertlər ayrı-ayrı sahələrə birgə baxış keçirəcəklər və gələcək mərhələdə qalan digər razılaşdırılmamış sahələrə də baxış keçirməyi planlaşdıracaqlar.

No:226/19, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
20 August 2019 05:19
On August 19, a working meeting of the experts of the State Commissions on Delimitation and Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and Georgia was held.The sides discussed the process of delimitation and expressed their positions on areas that are not agreed yet. It is planned to carry out fieldwork, joint measurements in the areas that are not agreed yet and inspections in these sites. On August 19-23, the experts will conduct a joint review of various areas and plan works for the next stage to review other areas that are not yet agreed upon.