No:222/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Sudan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfirini qəbul edib
24 avqust 2017 01:12
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Sudan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Mohamed Elias Mohamed əl-Haqı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Səfir Mohamed Elias Mohamed əl-Haq diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi və bu dövr ərzində iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin inkişafı üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğuladı.
Görüşdə bu il Azərbaycan və Sudan arasında diplomatik əlaqələrin qurulmasının 25 illiyinin qeyd olunduğu xüsusilə vurğulandı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Sudan arasında ikitərəfli, həmçinin müxtəlif beynəlxalq təşkilatlar, xüsusilə BMT, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı və Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlığın inkişafına verdiyi töhfələrinə görə səfir Mohamed Elias Mohamed əl-Haqa təşəkkürünü ifadə etdi və gələcək fəaliyyətində ona uğurlar arzuladı.

Press release 24 August 2017 01:12
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Mohamed Elias Mohamed al-Haq, Ambassador of the Republic of Sudan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
Ambassador Mohamed Elias Mohamed al-Haq expressed his gratitude for the support provided to run his diplomatic activities and noted that he did not spare efforts for the development of friendly relations between the two countries during this period.
During the meeting it was particularly noted that this year marks the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Sudan.
Minister Elmar Mammadyarov expressed his gratitude to Ambassador Mohammad Elias Mohamed al-Haq for his contributions to the development of bilateral cooperation between Azerbaijan and Sudan, as well as cooperation at the various international organizations, particularly the UN, the Organization of Islamic Cooperation and the Non-Aligned Movement, and wished him success in his future activities.