No:220/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-Yorkda Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Şeyx Sabah Xalid Al Hamad Al Sabah ilə görüşdü
Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Şeyx Sabah Xalid Al Hamad Al Sabah ilə görüşdü. Görüşdə Nazirlər ölkələrimiz arasında mövcud olan ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətləri və onların perspektivlərini, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələləri müzakirə etdi.

Press release 27 September 2018 01:09
No:220/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Kuwait Sheikh Sabah Khalid Al Hamad Al Sabah in New-York within the UN General Assembly 73rd session
27 September 2018 01:09
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov met Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Kuwait Sheikh Sabah Khalid Al Hamad Al Sabah in New-York on the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly.
During the meeting the Ministers discussed bilateral cooperation prospects, as well as the regional and international issues of mutual interest.