Mətbuat şərhi 23 iyul 2019
No:211/19, Nazir Elmar Məmmədyarov İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycandakı səfirini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycandakı səfiri Nassar İbrahim Məhəmməd Əl-Habaşnehi qəbul etdi.
Görüş zamanı tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif məsələlərini müzakirə etdilər və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Səfir Nassar İbrahim Məhəmməd Əl-Habaşnehi diplomatik fəaliyyəti müddətində Azərbaycan tərəfindən ona göstərilən dəstəyi xüsusilə qeyd etdi və bu xüsusda öz təşəkkürünü ifadə etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Nassar İbrahim Məhəmməd Əl-Habaşnehə gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzu etdi.

No:211/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of Azerbaijan upon termination of his diplomatic term
Minister Elmar Mammadyarov received the Ambassador of Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of Azerbaijan Nassar Ibrahim Mohammad Al-Habashneh upon termination of his diplomatic tenure.
During the meeting the sides discussed various issues of bilateral cooperation agenda and also exchanged views on developing cooperation within international organizations.
Ambassador Nassar Ibrahim Mohammad Al-Habashneh especially noted the support rendered to him by the Azerbaijani side for fulfillment of his diplomatic activities and expressed his gratitude in this regard.