No:211/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Peru Respublikasının ölkəmizə yeni təyin edilmiş müvəqqəti işlər vəkili Luis Çanq Boldrinini qəbul edib
29 iyul 2017 01:39
Nazir Elmar Məmmədyarov Luis Çanq Boldrinini müvəqqəti işlər vəkili qismində fəaliyyətə başlaması münasibətilə təbrik etdi, Perunun Azərbaycanda səfirliyinin açılması və Azərbaycanın Peruda diplomatik nümayəndəliyinin fəaliyyət göstərməsinin ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafına ciddi təkan verdiyini diqqətə çatdırdı.
Luis Çanq Boldrini fəaliyyəti dövründə iki ölkə arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.
Görüşdə qarşılıqlı səfərlərin təşkili, XİN-lər səviyyəsində siyasi məsləhətləşmələrin aparılması və əməkdaşlığın müxtəlif sahələri üzrə müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsinin vacibliyi vurğulandı. İki ölkə arasında kənd-təssürrüfatı, enerji, qarşılıqlı sərmayələrin qoyulması, turizm, mədəniyyət və təhsil sahəsində əməkdaşlıq üçün geniş imkanların olduğu qeyd olundu.

Press release 29 July 2017
No:211/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Luis Chanq Boldrini, the newly appointed Charge d’Affaires of the Embassy of the Republic of Peru to the Republic of Azerbaijan
Minister Elmar Mammadyarov congratulated Luis Chanq Boldrini on his appointment adding that opening the Embassy of Peru in Azerbaijan and presence of Azerbaijan's diplomatic mission in Peru gives a an important impetus to the development of bilateral cooperation.
Luis Chanq Boldrini noted that he would spare no efforts to contribute to development of bilateral relations during his diplomatic mission.
During the meeting, the importance of organization of the mutual visits, conduct of political consultations at the level of Ministries of Foreign Affairs, as well as the expansion of the legal-treaty base in various fields was stressed.
At the meeting, it was also mentioned that there are wide opportunities for the cooperation in the fields of agriculture, energy, mutual investment, tourism, culture and education.