No:205/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
22 may 2025 06:06
21 may 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində görülən işlər, həm ikitərəfli, həm də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik vəziyyəti müzakirə olunub.

No:205/25, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates Abdullah bin Zayed Al Nahyan
22 May 2025 06:06
On 21 May 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates (UAE) Abdullah bin Zayed Al Nahyan.
During the phone call, the work carried out within the framework of the strategic partnership between our countries, issues of cooperation both bilaterally and within international organizations, as well as the regional and international security situation were discussed.